Görme Engelliler
T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KONYA / SELÇUKLU - Ertuğrul Gazi Ortaokulu

Okul resimleri

okul resimleriokul resimleri okul resimleri  

okul resimleri

ERTUĞRUL GAZİ ORTA OKULU’NUN TARİHÇESİ

Bosna–Hersek Mahallesinin ilk ilköğretim okulu olma özelliğini taşıyan Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu mahallemizin kuruluşunun her aşamasına da şahitlik etmiştir.

Mahallemizin ilk konutlarını inşa eden S.S.Büyük Hizmet Kent Yapı Kooperatifi’nin 1993 yılında 198 konutu üyelerine teslim etmesiyle bu konutlara yerleşen vatandaşların çocukları için ilköğretim okulu ihtiyacı da ortaya çıkmıştır. Bölgeye yakın bir yerde okul bulunmaması sebebiyle S.S.Büyük Hizmet Kent Yapı Kooperatifi yaptığı binalardan bir bloğu da okul olarak kullanılmak üzere Milli Eğitime tahsis etmiştir. Böylece okulumuz ilk olarak Büyük Hizmet Kent İlköğretim Okulu adıyla 1993-1994 eğitim öğretim yılında bir apartmanda 1 idareci ve 5 öğretmenle eğitim öğretime başlamıştır. İlk binasında 4 yıl eğitim öğretime devam eden okulumuz 1997 yılının aralık ayında İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan 3 katlı yeni binasına taşınmıştır. Okulumuzun adı 13 Eylül 2001 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Komisyon kararı ile Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir.

Okul binasının ihtiyaca cevap verememesi sebebiyle ana binanın batısına inşa edilen 3 katlı ek bina 2007-2008 eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir. Böylece okulumuzun fiziki kapasitesi daha da artmıştır.

Okulumuz 2015 yılında Ortaokul olarak eğitim öğretim hayatına devam etmektedir.

Okulumuz bu gün iki binada 1 müdür, 3 müdür yardımcısı, 2 rehber öğretmen, 85 branş öğretmeni, 8 anasınıfı öğretmeni ve 1 hizmetli ile eğitim öğretim faaliyetlerini etkin bir şekilde sürdürmektedir.

İl Özel İdaresince okul bahçemizin batısına 4 derslikli bir Anaokulu ek binasının inşaatı yapılmıştır.

Spor salonumuz faaliyete geçmiştir.

Tenis kortu kompleksi bitirilmiştir.Yayın: 2013-03-13 - Güncelleme: 2015-10-26 11:59:37 - Görüntülenme: 2027